info@ts-lipnik.cz
Telefon: +420 581 773 756
Po až Pá 6.00 – 11.15 12.00 – 14.30
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Letní měsíce jsou velmi náročné na údržbu veřejné zeleně

Doslova tropická vedra a obrovské sucho, které nikdo z nás snad desítky let nepamatuje panuje již nepřetržitě téměř čtvrt roku.

Hydrologové dokonce vydali prohlášení, ve kterém konstatují, že v řece Bečvě nebylo tak málo vody víc než šedesát let.

Tato situace samozřejmě přináší značné zdravotní problémy a komplikace jak lidem, tak i zvířatům, ale také rostlinám a stromům.

Město Lipník v posledních letech investovalo značné prostředky do revitalizace veřejných prostranství, jejichž součástí byly také nové výsadby stromů, keřů a okrasné zeleně.

Technické služby navíc vysazovaly samy ještě další stromy a květinové výsadby po velké části města. Kvůli stávajícím klimatickým podmínkám a chybějícím srážkám musí pracovníci technických služeb nepřetržitě každý den včetně víkendů i státních svátků  všemi dostupnými prostředky provádět zálivku a závlahu výsadeb v ulicích města, v parcích, sportovištích, kolem cyklostezky a na hřbitově.

Za tu dobu bylo spotřebováno již obrovské množství vody, která je brána v naprosté většině z veřejných zdrojů, tj.studní a vodovodního řádu. Při údržbě zeleně nám také již měsíc pomáhají dobrovolní hasiči z Lipníka s cisternovým vozidlem, bez jejichž výpomoci bychom sami závlahu nezvládali.

Jen tak se snad daří udržet veřejnou zeleň v životaschopném stavu. Její regenerace do ideálního stavu estetické a funkční hodnoty však bude trvat ještě dlouho dobu až do jarních měsíců.

 

Ing. Dušan Pořízka, ředitel TS Lipník nad Bečvou

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA zálivka rostlin I

Velikost písma
Kontrast