info@ts-lipnik.cz
Telefon: +420 581 773 756
Po až Pá 6.00 – 11.15 12.00 – 14.30

Strojový park technických služeb byl během července letošního roku opět zmodernizován.

Strojový park technických služeb byl během července letošního roku opět zmodernizován a obměněn za špičkovou komunální techniku.

Na místo 17 let staré samohybné sekačky na trávu značky Kubota jsme pořídili v hodnotě 1,2 milionu korun z vlastního investičního fondu TS nový universální malotraktorek John Deere s žacím ústrojím z velmi kvalitní oceli a rychle připojitelným košem. Stroj zvládá nejnáročnější pracovní podmínky a je určen především na údržbu ploch, které se nedají mulčovat a také pro sběr listí z veřejné zeleně v podzimních měsících. Je vybaven odnímatelnou kabinou s vyhříváním a klimatizací, umožňující práci i v nepříznivých klimatických podmínkách. Navíc bude doplněn nastavitelnou čelní radlicí na odhrnování sněhu a posypovým zařízením, takže posílí zejména údržbu chodníků, parkovišť a těžce dostupných ploch ve městě a místních částech.

Ve stejném měsíci byl uveden do provozu nový svozový speciál, vozidlo pro odpadové hospodářství. Nahradí stávající, 12 let velmi poruchový Mercedes.
Jde o vozidlo (podvozek) Volvo FL 18 tun s lisovací nástavbou od firmy Hanes.
Jedná se o obdobný typ, který technické služby zařadily do svého strojového parku v roce 2016 a který sváží komunální, ale zejména tříděný odpad. Nástavba nového vozidla je jen o několik desítek centimetrů delší, má modernější a kvalitnější vyklápěče Terberg pro mnoho typů odpadových nádob, velmi silnou lisovací tlakovou lžíci a velmi mnoho nových bezpečnostních prvků jak pro řidiče vozidla, tak hlavně pro posádku při obsluze vyklapěčů.
Bude svážet komunální a také rostlinný odpad.
Jedná se o špičkovou technologii, používanou dnes na celém světě.
Vozidlo bylo pořízeno v hodnotě cca 4,5 milionu korun. Technické služby ze svého investičního fondu použily milion korun, zbytek byl financován z rozpočtu města.
Mohu konstatovat, že v současné době tak máme nejmodernější svozová vozidla v širokém okolí.
Barva je přizpůsobena opět nové filosofii technických služeb a vyjadřuje soulad přírody a čistoty ve městě, tedy bílá a zelená. Na vozidle je stylový atraktivní polep nástavby.

Dušan Pořízka, ředitel TS Lipník nad Bečvou

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Velikost písma
Kontrast