info@ts-lipnik.cz
Telefon: +420 581 773 756
Po až Pá 6.00 – 11.15 12.00 – 14.30

Technické služby mají novou vysokozdvižnou plošinu.

Od konce června letošního roku mají technické služby ve svém vozovém parku novou vysokozdvižnou plošinu, která nahradila 35 let staré vozidlo AVIA s nízkou 13 metrovou montážní plošinou.

Nový model tohoto speciálního stroje s hmotností do 3,5 tuny je umístěn na podvozku vozidla Nissan.

Vozidlo se silným 3,0 litrovým motorem splňuje emisní limity EURO 6.

Pracovní výška plošiny je 20 metrů s maximálním stranovým dosahem 8,7 metrů a košem s nosností 300 kg, kde mohou pracovat bez problémů i dvě osoby. Tyto parametry díky kloubovému a teleskopickému mechanismu umožňují velmi dobrou manipulaci nejen do výšky, ale zejména do stran, nad střechy domů, mezi budovy, do korun stromů a to ve velmi variabilních situacích. Technickým službám dlouho takový universální stroj chyběl, neboť plošinu využíváme nejen pro opravy a údržby veřejného osvětlení a veřejné zeleně, ale i k čistění střech, ryn, fasád budov apod. Navíc je plošina vybavena silným samostatným elektromotorem, umožňujícím pracovní nasazení také v uzavřených průmyslových halách a objektech, kde není možno pracovat se spalovacím motorem.

Na základě výběrového řízení stroj dodala firma Rothlehner v ceně bezmála 2,5 mil. Kč. Finanční prostředky na pořízení poskytlo město ze svého rozpočtu.

 

Dušan Pořízka, ředitel TS Lipník n. Beč.

Velikost písma
Kontrast