info@ts-lipnik.cz
Telefon: +420 581 773 756
Po až Pá 6.00 – 11.15 12.00 – 14.30
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Technické služby provádí odstranění ledovky

Třetí den, od pondělí 1. prosince trápí celou republiku a naše město nevyjímaje, silná námraza a ledovka. Ta komplikuje život zejména řidičům, ale také občanům při běžném pohybu po městě.

Nejhorší situace nastala v pondělí během odpoledních hodin, kdy při silném dešti a větru začalo také mrznout. Touto změnou klimatických podmínek utrpěly zejméma povrchy komunikací a chodníků, ale i veřejná zeleň, zejména stromy.

Vážná situace pokračovala celou další noc a také během úterka. Teprve ve středu 3.prosince se začal díky mírnému oteplení stav zlepšovat.

Technické služby  po celé tři dny a také po větší část nocí prováděly údržbu komunikací a chodníků posypem solí a odstraňováním námrazy na nebezpečných místech. Větší část prací probíhala ručně, neboť technika se dostala na postižená místa pouze omezeně. Kromě pracovníků svozu odpadů byly na tyto práce nasazeni všichni další zaměstnanci . Jen během jednoho posypového dne bylo spotřebováno přes sedm tun soli. Z důvodů nebezpečí ohrožení musel být také po dva dny uzavřen městský hřbitov.

Přesto se podařilo situaci v rámci možností zvládnout a ve městě nevznikla žádná jednoznačně „kalamitní situace“.

Paradoxem je, že ještě v pátek 28.11. se na veřejném prostranství provádělo sečení trávy a o dva dny později jsme se potýkali se sněhem a náledím.

Rád bych tímto poděkoval všem zaměstnanců technických služeb, kteří museli v těchto nepříznivých klimatických podmínkách fungovat na plný výkon, ale také disciplinovaným občanům města. Většina z nich totiž zřejmě pochopila vážnost situace a místo obvyklé kritiky se zapojila do nezbytné pomoci.

 

Ing. Dušan Pořízka, ředitel Technických služeb Lipník n.Beč.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Velikost písma
Kontrast