info@ts-lipnik.cz
Telefon: +420 581 773 756
Po až Pá 6.00 – 11.15 12.00 – 14.30
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V Lipníku jezdí nové svozové vozidlo na komunální odpad

Od začátku února letošního roku můžete vidět jezdit po městě a místních částech zcela nové svozové vozidlo na odpad. To nahradí sedmnáct let staré, velmi poruchové vozidlo IVECO, které používaly technické služby především na sběr a svoz tříděného odpadu.

Na základě výběrového řízení uskutečněného na podzim roku 2015 bylo po více než tříměsíční dodací lhůtě uvedeno do provozu nové šestnáctitunové vozidlo značky VOLVO, model FL. Toto vozidlo s pětilitrovým dieselovým motorem o obsahu 240 koní s moderní automatickou převodovkou a výbornými manévrovacími vlastnostmi bude snáze projíždět úzkými uličkami zejména v centru města, kde je odvoz odpadů velmi komplikovaný. Na vozidle je osazena moderní nástavba s vyklápěči a lisem, splňující nejnovější kriteria odpadových vozů a bezpečnost posádky. Objem nástavby je 11 m3 a při plném zatížení směsným komunálním odpadem může odvézt až 6 tun odpadu. Výrobcem a dodavatelem nástavby s poetickým názvem Ros roca je firma Hanes.

Svozové vozidlo je barevně sladěno do nové filosofie firemních barev technických služeb, což je bílá a zelená, signalizující čistotu a souznění s přírodou.

Výběru a přípravě zadávacích kriterií pro výběrové řízení bylo věnováno ze strany technických služeb velké úsilí a podklady pro zadání, výbavu a doplňky byly konzultovány s mnoha kolegy z jiných odpadářských firem a technických služeb v okolí. Kompletní sestava vozidla s nástavbou pak přišla na bezmála čtyři miliony korun.

Nové Volvo bude svážet především odpad tříděný, to znamená plasty, sklo, papír, tetrapaky, ale zčásti také odpad směsný komunální, zejména pro podnikatelské subjekty, ale i občany města. Technologicky je nástavba vybavena samozřejmě také i na možnost sběru a odvozu rostlinného materiálu.

 

Představení zcela nového vozu bylo naplánováno pro zástupce města, zastupitele města, děti z mateřské školy na Zelince i veřejnost na 3.února letošního roku. V tento den měli všichni možnost prohlédnout si kabinu i nástavbu vozidla s ovládacími prvky celé lisovací a vyklápěcí technologie s ukázkou provozních procesů na parkovišti u bývalého objektu vojenských lesů a statků.

Uvedení nového vozidla do provozu je dalším krokem k plánované obměně velmi zastaralého strojového parku naší příspěvkové organizace.

 

Ing. Dušan Pořízka, ředitel TS Lipník nad Bečvou, p.o.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Velikost písma
Kontrast